Kto nás učí?

Prof. Martin Guggi (Brazílske Jiu Jitsu, NoGI Grappling)

 • prvý čierny pás BJJ v Rakúsku pod vedením prof. Michaela Hockenjosa a prof. Renata Migliaccio
 • Čierny pás Luta Livre pod vedením prof. Michaela Hockenjosa a Daniela D’Dane
 • Diplom z oboru športových vied na Univerzite v Grazi
 • Diplom z oboru výučby telesnej výchovy a teológie na Univerzite v Grazi
 • Rakúsky štátny certifikát trénera atletiky a kondičných cvičení

Certifikovaní profesori z International BJJ Association (IBJJA)

IBJJA zgrupuje mnoho black beltov a ich študentov z rôznych kútov sveta pod záštitou Renata Miglaccia – čierny pás 4. stupňa v brazílskom Jiu jitsu pod veľmajstrom Ryana Gracie. Pravidelne (nikoľkokrát ročne) usporiadúva intenzívne BJJ campy kde zúčastnení majstri odovzdávajú cenné skúsenosti.

Ďaľšie info môžete nájsť na nasledujúcich odkazoch:

Saulo a Xande Ribeiro (Brazílske Jiu Jitsu, NoGI Grappling)

Xande a Saulo Ribeiro

Saulo a Xande Ribeiro sú bratia narodení v meste Manaus popri rieke Amazonas v Brazílii. V detstve sa najskôr venovali judu, jiu-jitsu sa začali venovať, aby zlepšili svoje judo a prácu na zemi. Saulo Ribeiro, starší brat, sa stal najskôr žiakom Roylera Gracie a aj legendárneho Helio Gracie a v roku 1995 ako držiteľ čierneho opasku vyhral národné majstrovstvá Brazílie v jiu-jitsu.

Saulo je momentálne 6-násobným majstrom sveta v jiu-jitsu, 2-násobným majstrom sveta ADCC Submission wrestlingu. Je známy pre svoje funkčné a plynulé jiu-jitsu a je zakladateľom University of Jiu Jitsu v San Diegu (California USA).

Xande je 4-násobný majster sveta v jiu-jitsu a majstrom sveta ADCC Submission Wrestling. Xande momentálne pôsobí v Los Angeles, kde sa venuje vyučovaniu jiu-jitsu v True Warior Fitness Gyme a v Brazílskej škole Ribeiro Jiu Jitsu. Je zakladateľom Xande Ribeiro Jiu Jitsu Association.
Obaja bratia zasvätili svoj život jiu-jitsu, bojovým umenia a dostali sa na vrchol a sú dnes žijúcimi legendami a skvelými učiteľmi, ktorí nám pomáhajú odkrývať tajomstvá tohto úžasného umenia.

 Johannes Wieth (Brazílske Jiu Jitsu, NoGI Grappling)

Johannes Wieth

Johannes začal trénovať BJJ v roku 2004. Neskôr odcestoval za účelom zdokonaliť sa v tomto umení do USA., kde pravidelne trénoval s bratmi Saulo a Xande Ribeirovcami a s Rafaelom Lovatom JR., ktorý patrí tiež do tímu Ribeiro Jiu Jitsu. Odvtedy chodí pravidelne do USA za svojimi učiteľmi a tiež ich pozýva do akadémie miešaných bojových umení (Mixed Martial Arts – MMA) ktorého je zakladateľom a zároveň hlavným inštruktorom: Team Sanefighting v nemeckom Mníchove. Johannes je nositeľom čierneho pásu štýlu Ribeiro Jiu Jitsu.

Johannes Wieth je podľa Eastern Europe BJJ najlepším nemeckým BJJ bojovníkom. Niektoré z jeho súťažných úspechov sú:

– Munich Winter Open 2014: Black belt heavy 1st place

– European Open No-Gi Championship: Brown belt heavy 1st place

– World Jiu Jitsu Championship 2011: Brown belt heavy 2nd place

Rafael Lovato Jr. (Brazílske Jiu Jitsu, NoGI Grappling)

Rafael získal svoj hnedý opasok v BJJ už ako 19 ročný. V tomto období sa zoznámil so Saulom Ribeirom, ktorý ho po vzájomnom súboji pozval, aby spolu trénovali v Brazílii. Neskôr v roku 2005 sa Rafael na dobro presunul do Akadémie bratov Ribeirovcov. V roku 2007 si vybojoval titul svetového šampióna. V roku 2013 Rafael Lovato Junior vyhral brazílsky národný šampionát (tiež známy ako “Brasileiro”) hneď vo dvoch divíziách: v absolútnej a ťažkej váhovej kategórii, a stal sa prvým ne-brazílčanom, ktorý vyhral túto prestížnu trofej.

Rafael v súčasnosti vedie svoju akadémiu v Oklahoma City, Oklahoma, USA. Jeho ďalšie známe športové úspechy sú:

 • World Champion (2007);
 • World NoGi Champion (2010);
 • Brazilian National Champion (2007, 2013 absolute);
 • Pan American Champion (2008, 2007);
 • European Champion (2007);
 • Professional Submission League X-Mission Champion (2006);
 • Grappler’s Quest West Advanced No-Gi Champion (2005);
 • ADCC World Submission Wrestling Championships Quarterfinalist (2007)

Jozef Lohyňa (NoGI Grappling)

jozef-lohyna-atlanta-1996-nestandard1

Jozef Lohyňa je bývalý československý, neskôr slovenský zápasník, voľnoštýliar. Na letných olympijských hrách v roku 1988 v Soulu získal ako reprezentant Československa bronzovú medailu. Je taktiež majstrom sveta z roku 1990. Štartoval 8x na majstrovstvách sveta a 10× na majstrovstvách Európy.

V roku 1990 získal titul Športovec roka.